RSS

Laatste updates

Grote belangstelling mkb-bedrijven voor advies over slim reizen

Onder mkb-bedrijven is grote belangstelling voor de mobiliteitsvouchers van het Rijk waarmee ondernemers voor de medewerkers advies op maat kunnen krijgen over nieuwe, slimmere vormen van woonwerk- en zakelijk verkeer. Vanwege deze grote belangstelling heeft minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) besloten 1 miljoen euro extra uit te trekken voor de vouchers.

 Met de vouchers kunnen bedrijven van minstens 25 en maximaal 250 werknemers advies krijgen van een mobiliteitsadviseur. De adviezen maken onder meer inzichtelijk welke varianten er voor het openbaar vervoer zijn en gaan in op mogelijkheden voor thuiswerken, flexibele werktijden en het invoeren van fietsenplannen.

Inmiddels hebben 1800 ondernemers gebruik gemaakt van de mogelijkheid om met een voucher advies in te kopen. Mede dankzij de campagne "52 filevrije dagen" van het platform Slim Werken Slim Reizen en MKB Nederland gaat het sinds dit voorjaar per maand om ruim 150 nieuwe ondernemers die zich aanmelden voor een vouchertraject.

 "De betrokkenheid van het bedrijfsleven bij maatregelen waarmee we het verkeer beter spreiden en de infrastructuur beter benutten is cruciaal voor de verbetering van de bereikbaarheid. Ik zie dat bedrijven steeds bewuster met het reisgedrag bezig zijn en wil enthousiaste MKB-bedrijven met de mobiliteitsvouchers daarbij graag helpen", aldus minister Schultz.   
 
Minister Schultz maakte het extra budget voor de mobiliteitsvouchers vandaag bekend in Hengelo, waar zij samen met vertegenwoordigers van lagere overheden en het bedrijfsleven het startschot gaf voor het programma Beter Benutten Twente. Twente krijgt van het Rijk 5 miljoen euro voor maatregelen om de doorstroming op de wegen te verbeteren en bewust reisgedrag te bevorderen. Inzet is de files op de drukste knelpunten met 20 procent te verminderen.

Een van de initiatieven in Twente is het ‘nieuwe leren', waarbij ROC Twente met Connexxion de begin- en eindtijden van de lessen zodanig heeft aangepast dat leerlingen zo veel mogelijk buiten de spits reizen. Met dit voor Nederland unieke project wordt in de regio ingezet op minder drukte tijdens de spits en een betere bezetting van de bussen in de daluren.  

[Bron: Ministerie van Infrastructuur en Milieu]

Plein+ shop

Shop
(Mini)workshop 'Liefde komt niet van één k(l)ant'

31 mei 2013 - Kluwer bv, ALPHEN AAN DEN RIJN

€ 65,00
Tijdens de (mini)workshop vertellen wij hoe u het vertrouwen kunt terugwinnen bij uw klanten binnen de financiële sector en krijgt u concrete handvatten om het klantbelang nu echt centraal te stellen!
Informatie en bestellen
1001 Juridische vragen en antwoorden

€ 35,00
1001 juridische vragen en antwoorden over elke fase in het leven.
Informatie en bestellen
111 Instrumenten voor kwaliteitsverbetering

Ingedeeld volgens de Six Sigma-verbetercyclus

€ 55,75
De 111 meest gebruikte instrumenten bij kwaliteitsverbeterprogramma's. Algemeen van toepassing en uitstekend geschikt voor iedereen die bezig is met kwaliteitsverbetering.
Informatie en bestellen
145 Vragen en antwoorden over bedrijfsopvolging

€ 21,50

Het economisch belang van bedrijfsoverdracht kan niet genoeg benadrukt worden. De huidige economische crisis benadrukt dit belang zeer. In Nederland denken jaarlijks zo'n 50.000 ondernemers over stoppen en overdragen van hun onderneming.

Informatie en bestellen
17e Nationaal Kwaliteitscongres 2013

30 mei 2013 - Burgers Zoo, ARNHEM

€ 545,00
De Nieuwe Economie vraagt van u een andere focus! Op donderdag 30 mei hoort u hoe u dat doet
Informatie en bestellen
50 Checklisten voor Project- en Programmamanagement

€ 58,25
Alles wat u nodig hebt om uw project of programma te laten slagen. Zeer handzaam praktijkboek, met op de eerste plaats een praktisch plan van aanpak.
Informatie en bestellen
50 jaar Directe Belastingen

Liber Amicorum: Opstellen aangeboden aan Ben Verhoeven

€ 33,50
Opstellen aangeboden aan Ben Verhoeven ter gelegenheid van zijn afscheid als stafadviseur Directe Belastingen bij het Ministerie van Financiën.
Informatie en bestellen
50 vragen over PRIVACY

€ 47,50

Mag een werkgever de e-mails van zijn werknemers inzien? Wat houdt het spamverbod in? Wanneer mogen politie, justitie en de belastingdienst gegevens opvorderen? Wie mogen gezondheidsgegevens verwerken? Op deze vragen en nog veel meer geeft dit handzame boek de pasklare antwoorden voor zowel de jurist als de niet-jurist.

Informatie en bestellen
6-Rings Band Bordeau

1 st.

Losse 6-ringsband in de kleur bordeaux voor gebruik als Organisatieagenda Basisonderwijs.
Informatie en bestellen
6-Rings Band Groen

1 st.

Losse 6-ringsband in de kleur groen, te gebruiken voor de Organisatieagenda Basisonderwijs.
Informatie en bestellen

Meest gelezen

Verdieping

Veel bedrijven hebben de werkkostenregeling nog niet ingevoerd. Administratief ongemak, tijdgebrek en een gebrek aan noodzaak zijn de meest gehoorde redenen hiervoor. Voor...
Subsidies zijn er te kust en te keur, zowel regionaal, nationaal als Europees. Veelvoorkomende subsidies zijn die op het gebied van innovatie. Interessant voor grote bedrijven, maar...
{